Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  xece herdem hayatını kaybetti

  1 ziyaretçi

  xece herdem hayatını kaybetti Ne90'dan bulabilirsiniz

  Xece Herdem

  Xece Herdem

  Xece Herdem hem Kürt, hem de Türk müziğini harika sesi ile yorumlamaya devam etmektedir. Hakkında ise müzik severler bir çok sorunun cevabını arıyor. Aslen nereli? kimdir? kaç yaşında? nerede doğdu? sosyal medya hesapları, hepsinin cevabı tek bir sayfada.

  Xece Herdem Kimdir?

  Xece Herdem sanatçı, şarkıcı, besteci ve söz yazarı’dır. Türk ve Kürt müziğini büyük bir ustalıkla müzik severlerin beğenisine sunan başarılı sanatçının gerçek ismi Hatice soyadı ise Demirkıran’dır. Kendisine ait resmi web sayfasında belirttiği gibi Kürt Alevisi olduğu ve 7 nüfuslu yurtsever bir ailenin evladıdır.

  Xece Herdem Nereli?

  Xece Herdem aslen baba tarafından Tunceli Dersim’lidir. Doğum tarihi 1993 olan başarılı sanatçı Mersin’in Mezitli İlçesi’nde doğmuş, büyümüştür. Kürt dilinde Xecé olarak anılmasına vesile olmuştur. Ailesi 1938 katliamında Kahramanmaraş Pazarcık İlçesi’ne göç etmiştir. Daha sonra ise Mersin’e yerleşmiş ve başarılı sanatçı da orada doğmuştur.

  Henüz 9 yaşında bir etkinlikte Selda Bağcan‘ın söylediği Dön Gel Bir Tanem isimli eseri seslendirmiş ve o dönemden bu güne eserlere can vermektedir. Daha sonra Mersin’de bir çok dernek ve organizasyonda sahne almıştır.

  Şan eğitimi de alan sanatçı son dönemde bir çok esere klip çekmiş ve albüm hazırlığına adım atmıştır. Kürt müziğine katkı yapmak en büyük hayalidir. Başarılı sanatçı, mütevaziliğinden ve yaptığı sanattan hiç bir zaman ödün vermeyen sanatçılarımız arasında yer almaktadır.

  Özellikle yaptığı akustik klip çalışmaları ile dikkatleri üzerine çekmiş ve büyük kitlelere sesini duyurmayı başarmıştır. Kürt Müziği Camiasında Akustik Çalışmalara öncü olmuş, kısa süre içinde ciddi bir hayran kitlesine ulaşmıştır. Yine Sen, Nerden Düştüm Ben Bu Aşka, Bundan Öte Ayrılık Var, Neden Gülüm, Bundan Böyle Yol Yok, Brindarım, Çavken ve Tutuşur Dizelerim en sevilen eserleridir.

  Xece Herdem Kaç Yaşında? Boyu

  Xece Herdem 28 yaşında ve 1.67 boyundadır. Burcu koç, göz rengi ise kahverengi’dir. Resmi sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanmaktadır. Günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 912bin civarındadır.

  Xece Herdem Hakkında daha detaylı bilgilere ve etkinlik bilgilerine ulaşmak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.http://www.xeceherdem.org

  Yazı kaynağı : www.kimnereli.net

  Sanatçı

  Kırşehir'de trafik kazası: 2 ölü, 2 yaralı

  Kırşehir'de trafik kazası: 2 ölü, 2 yaralı

  Özbağ beldesi yakınlarında Sami K.'nın kullandığı otomobil, karşı şeride geçerek Adem Ş. idaresindeki otomobile çarptı. Kazanın olduğu şeritte ilerleyen Emrah E. yönetimindeki otomobil de kaza yapan araçlarla çarpıştı.

  Araçlarda sıkışan sürücüler kaza yerinde hayatını kaybetti.

  Yaralanan otomobillerdeki 2 kişi, ihbar üzerine bölgeye sevk edilen ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

  Kaza nedeniyle Ankara-Kayseri kara yolunun Kırşehir'den geçen kısmında trafik bir süre aksadı.

  Yazı kaynağı : www.trthaber.com

  XeceHerdem Kimdir? Nerelidir? Nasıl Ünlü Olmuştur – Kartal Gazetesi

  XeceHerdem Kimdir? Nerelidir? Nasıl Ünlü Olmuştur – Kartal Gazetesi

  Hem Kürtçe, hem Türkçe müziklerle oldukça büyük etki uyandıran ve milyonların beğenisini kazanmayı başaran XeceHerdem, Mersin’de hayata gözlerini açmıştır.

  XeceHerdem 1993 yılında Mersin’de dünyaya gelmiştir. Asıl ismi Hatice’dir. Kürt dilinde Xecé olarak anılmasına vesile olmuştur. Aslen Kahramanmaraş Pazarcık İlçesi nüfusuna bağlı olan XeceHerdem’in ailesi Maraş Katliamından kaçarak Mersin’e göç etmiştir. Gerçek ismi Hatice’dir.

  Ful Diskografisi: https://mp3kulisi.com/sarkici/Xece-Herdem

  Albümleri;

  Kendi web sayfasında belirttiği gibi Kürt Alevisi olduğu ve 7 nüfuslu yurtsever bir ailenin evladıdır.

  Henüz 9 yaşında bir etkinlikte Selda Bağcan’ın söylediği Dön Gel Bir Tanem isimli eseri seslendirmiş ve o dönemden bu güne eserlere can vermektedir. Daha sonra Mersin’de bir çok dernek ve organizasyonda sahne almıştır.

  Şan eğitimide alan sanatçı son dönemde bir çok esere klip çekmiş ve albüm hazırlığına adım atmıştır. Kürt müziğine katkı yapmak en büyük hayalidir. Mütevaziliğinden ve yaptığı sanattan hiç bir zaman ödün vermeyen sanatçılarımız arasında yer almaktadır.

  Kaynak: Mp3 indir

  Yazı kaynağı : kartalgazetesi.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap