Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  yüzüklerin efendisi güç yüzükleri imdb puanı

  1 ziyaretçi

  yüzüklerin efendisi güç yüzükleri imdb puanı Ne90'dan bulabilirsiniz

  'Güç Yüzükleri'ne olumsuz eleştiri geldi, Amazon yorum yapma özelliğini askıya aldı

  Güç Yüzükleri Dizisi, Yayınlandığı Gibi Topa Tutuldu

  Güç Yüzükleri Dizisi, Yayınlandığı Gibi Topa Tutuldu

  Her fantastik film ve kitap seven insanın hayatında en az 1 kere karşısına çıktığı ve pek çoğunun hem filmlerine hem de kitaplarına hayran kaldığı Yüzüklerin Efendisi (LOTR), şüphesiz ki son yılların en iyi fantastik ürünlerinden birisi. Kimi insanlar Hobbit üçlemesinin kötü olduğunu ve LOTR evrenine yakışmayan bir film olduğunu iddia etmişti.

  8 yıllık uzun bir bekleyişten sonra LOTR hayranları bugün nihayet Orta Dünya’da geçen Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisine kavuştu. Dizinin çıkışından önce eleştirmenler dizi hakkında oldukça yüksek puanlar vermişti. Ancak dizinin çıkışının ardından dizi hem sosyal medyada hem de IMDB ve Rotten Tomatoes gibi sitelerde kelimenin tam anlamıyla yerden yere vuruldu. Peki dizinin çıkışının üzerinden daha 24 saat geçmeden bu kadar çok eleştiri almasının nedeni ne?

  “Dizi Orta Dünyaya ait değilmiş gibi”

  Dizinin sosyal medya ve IMDB’deki yorumlarına baktığımızda diziye düşük puan veren kullanıcıların büyük bir çoğunluğu “Dizinin görsel efektleri, müzikleri ve sahneleri güzel. Ancak dizi Orta Dünyaya aitmiş gibi durmuyor.” diyerek dizinin kitaplardan ve filmlerden uzak olduğunu vurguluyor. LOTR evreninin kurucusu ve yazarı olan J.R.R Tolkien’in ölüm yıl dönümünde yayınlanan dizi, özellikle evrene hâkim kişiler tarafından bolca eleştirildi. Ayrıca dizinin aldığı en büyük eleştirilerden birisi de kitaplarda elflerin beyaz tenli olduğu belirtilmesine rağmen dizide siyahi bir elfin bulunmasıydı.

  Öte yandan diziye izleyenlerin büyük bir çoğunluğu ise diziyi oldukça başarılı buldu. Tolkien’in kitaplarda yarattığı bu fantastik evrene tamamen oturmadığı iddia edilen dizinin gayet güzel bir şekilde hikâyeyi anlattığını, karakterlerin kitaplardaki tasvirlere uygun olduğunu ve dizinin kendini izlettirmeyi çok iyi başardığını belirtti.

  Diziye 10 puan verenlerle 1 puan verenler neredeyse eşit

  Dizinin IMDB istatistiklerine baktığımızda ise Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri’ne tam puan veren kullanıcıların oranının %34 olduğunu görüyoruz. Toplamda 23.235 kişinin oy verdiği diziye 1 puan verenlerin oranı ise %28. Dizinin diğer istatistiklerine baktığımızda ise verilen puanların yaş ortalaması ile ters orantılı olarak düştüğünü görüyoruz. Diziyi izleyen 18 yaşından küçük kullanıcılar diziye ortalama olarak 6,0  puan verirken dizi izleyen 30-44 yaş arası izleyicilerin ortalama puanı ise 5,7.

  Rotten Tomatatoes’a baktığımızda ise birkaç gün önce %94 beğeni oranı kazanan dizi, an itibariyle %84’e kadar gerilemiş durumda. Hatta bu durum Facebook üzerinde Yüzüklerin Efendisi gruplarında örgütlenip topluca 10 puan verme ya da 1 puan verme savaşlarına da dönüşmüş durumda.

  Peki eleştirmenler ve sosyal medya kullanıcı dizi hakkında neler düşünüyor?

  "Kötü bir Tolkien adaptasyonu, iyi dizi"

  Dizi an itibariyle LOTR evrenini seven izleyicileri ikiye bölmüş durumda. Bir kesim dizinin güzel olmasına rağmen LOTR evrenin hikayesine (lore) uymadığını savunarak Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri’nin iyi bir fantastik dizi olduğu halde kötü bir LOTR dizisi olduğunu savunurken bir kesim ise dizinin kaliteli bir LOTR dizisi olduğunu ve ileriki bölümlerde dizinin evren hakkında daha detaylı bilgilerle dolacağını savunuyor. Amazon’un yapım ve yayıncılığını üstlendiği Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzüklerini siz nasıl bulduğunuz? Sizce dizi gerçekten de Yüzüklerin Efendisi evrenin bir parçası olmayı hak ediyor mu? Fikirlerini yorumlarda belirtebilirsiniz.

  İşte dizi hakkındaki eleştirmen yorumları ve sosyal medyadan gelen tepkiler

  "Canon'a (Kabul edilen orijinal hikaye) dahil olmayabilir ama yine de Tolkien'in fikirlerinde çok uzakta. Görsel olarak etkileyici bir dizi yapmak istemelerine saygı duyuyorum (Ancak pek de başarılı oldukşarını düşünmüyorum). O zaman dahiyane bir şekilde yaratılmış fanstastik evreni sağmak yerine kendi evreninizi yaratın."

  "Muhteşem görseller, harika bir Orta Dünya turu. Kötü senaryo, anlamlı olmaya çalışırken aptalca olmuş. Karakterlerin hareketleri hiçbir şey ifade etmezken bir sonraki sahneye geçiyor ve her yerde örneklemeler var. Kostümler bütçeye göre zayıf kalmış."

  "Büyük bir hayal kırıklığı... Hayranları dinlemediğinizde böyle olur. Benim gibi büyük umutları olan pek çok insan için büyük bir utanç,.. Kötü oyunculuk kötü diyaloglar... Ne olduğu ve kimin için olduğu bilinmeyen bir karmaşa."

  "Sıradan izleyiciler için iyi

  Sıradan bir LOTR hayranı için oldukça güzel bir ilk bölümdü. Harika görseller ve görsel efektler. Diyaloglar güzel ancak canımı sıkan tek şey tempo. Oyuncular iyi ve gerçekten ortada  bir oyunculuk var.

  Sinematografi harika ve mekan çekimleri çok iyi bir şekilde bir araya getirilmiş. Dizide kullanılan müzikler harika ancak orijinal üçleme kadar kadar iyi değil bence.

  Tolkien fanlarının hayal kırıklığını anlıyorum ama dediğim gibi, sıradan izleyiciler için güzel bir dizi. Haftalık olarak izleyeceğim bir dizi.

  Bakalım sezonun devamı nasıl olacak."

  Yazı kaynağı : www.webtekno.com

  Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri

  Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri

  Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri

  Orta Dünya’ya dönmeye hazır mısınız? Amazon Stüdyoları’na ait dizi Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri, bizleri Orta Dünya’da yüzüklerin yapıldığı çağa götürecek!

  yuzuklerin-efendisi-guc-yuzukleri

  Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri Konusu

  Dizi, hepimizin J.R.R. Tolkien’in Yüzüklerin Efendisi üçlemesinden bildiği olayların önsözü niteliğinde. Kitaplar Orta Dünya’nın Üçüncü Çağ’ında geçiyor. Güç Yüzükleri ise İkinci Çağ’da ortaya çıkıyor. 

  Güç Yüzükleri, İkinci Çağ’da Sauron tarafından Orta Dünya’nın liderlerine hükmetmek  için yaptırılmış yirmi sihirli yüzüğü ifade ediyor. Hayırsever varlık Annatar kılığına giren Sauron, Elf demircilere, bu yüzükleri nasıl yapmaları gerektiğini öğretti. Onlar da 19 adet yüzük yaptılar: Elfler için 3, cüceler için 7 ve insanlar için ise 9 yüzük.

  Sauron, yalnızca kendisi için olan tek bir yüzüğü ise Hüküm Dağı’nda kendi dövdü. 19 küçük yüzük, Sauron’un gücüne bağlıydı ve ona bağımlıydı. Bu yüzükleri takanlar, Sauron tarafından kontrol edilebilirdi. Eğer Sauron yok edilirse, onun yüzüğüyle beraber diğer 19 yüzük de gücünü kaybedecekti.

  Hobbit serisinde Sauron’a ait olan yüzüğün kaybolduğunu ve bu yüzüğün Bilbo Baggins tarafından çalındığını görmüştük. Yüzüklerin Efendisi serisinde ise yüzük kardeşliğinin uzun maceralar sonucu Sauron’u alt ettiğini biliyoruz.  

  Bakalım, tüm bildiklerimizin öncesinde neler olmuş ve bizleri Güç Yüzükleri’nde neler bekliyor? İşte Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisi hakkında merak ettiğiniz her şey!

  Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri Ne Zaman Çıkacak?

  yuzuklerin-efendisi-guc-yuzukleri-20.jpg

  Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri serisi, 2 Eylül 2022 Cuma günü başladı. Dizinin bölümlerini, Amazon Prime Video’dan haftalık olarak izleyeceğiz.

  Aslında dizinin prodüksiyonu Şubat 2020’de başlamıştı. Fakat Koronavirüs salgınının neden olduğu gecikme dolayısıyla süreç 3 Ağustos 2021’e sarktı.

  Amazon ayrıca, ilk iki bölüm çekildikten sonra istatistikleri görebilmek için çekimlere dört veya beş ay ara verildiğini duyurmuştu. Çünkü dizinin ilk sezonu için yaklaşık 465 milyon dolar harcandı. Dolayısıyla bu ayrıntı  da Güç Yüzükleri’ni gelmiş geçmiş en pahalı dizi haline getirdi.

  Mutlaka izlemeniz gereken 14 Amazon Prime dizisi için tıklayın.

  Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri İlk Bölüm Yayın Tarihi ve Yayın Yeri

  Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri’nin ilk iki bölümü 1 Eylül’de (Türkiye’nin saat dilimine göre 2 Eylül’de) 21:00’da yayınlandı. Sonrasında ise yeni bölümler haftalık olarak cuma günleri Doğu zaman dilimine göre gece yarısı vizyona girecek. Türkiye doğu zaman diliminin 7 saat gerisinde olduğu için biz diziyi en erken cuma sabahı saat 04.00’da Amazon Prime Video’dan izleyebileceğiz.

  Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri 1. Sezon’da 8 bölüm bulunuyor. Bu hesaba göre ilk sezonun son bölümü 14 Ekim’de yayınlanacak.

  Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri Oyuncu Kadrosu

  Amazon Prime Video, ana kadronun tamamını Ocak 2020’de resmi olarak duyurdu. Hem tanıdık yüzler hem de göreceli olarak yeni gelenler olmak üzere pek çok yeni isim projeye dahil oldu.

  Peki, öncelikle herkesin merak ettiği üzere, serinin 6 filminde de oynayan Gandalf (Ian McKellen), Yüzüklerin Efendisi dizisinde yer alacak mı? Beşinci günün şafağında bizi doğuya baktıran Gandalf’ın, her ne kadar karakterlerle özdeşleşmiş olsa da Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri’nde yer alması pek de olası görünmüyor.

  Bu arada, filmlerde Legolas’ı oynayan Orlando Bloom ise “Yüzüklerin Efendisi dizisinde Legolas olmak için fazla yaşlıyım” demiş. 😊

  yuzuklerin-efendisi-guc-yuzukleri-1.jpg

  yuzuklerin-efendisi-guc-yuzukleri-2.jpg

  yuzuklerin-efendisi-guc-yuzukleri-3.jpg

  yuzuklerin-efendisi-guc-yuzukleri-4.jpg

  yuzuklerin-efendisi-guc-yuzukleri-5.jpg

  yuzuklerin-efendisi-guc-yuzukleri-6.jpg

  yuzuklerin-efendisi-guc-yuzukleri-7.jpg

  yuzuklerin-efendisi-guc-yuzukleri-8.jpg

  yuzuklerin-efendisi-guc-yuzukleri-9.jpg

  yuzuklerin-efendisi-guc-yuzukleri-10.jpg

  yuzuklerin-efendisi-guc-yuzukleri-11.jpg

  yuzuklerin-efendisi-guc-yuzukleri-12-1.jpg

  yuzuklerin-efendisi-guc-yuzukleri-13.jpg

  Dizide yer alan diğer yıldızlar ise:

  Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri Uyarlandığı Eser

  Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri hikayesi, J.R.R. Tolkien kitabı uyarlaması mı? Cevap keskin bir hayır değil elbette. Güç Yüzükleri, kendi başına herhangi bir kitaba dayanmasa da ilhamını J.R.R. Tolkien’in LOTR üçlemesinden alıyor.

  J.R.R. Tolkien, tarihin en büyük ve etkili yazarlarından biriydi. Mirası hiç şüphesiz ki pek çok kişiyi etkiledi. Gelecek hafta Yüzüklerin Efendisi dizisi çıktığında ise hepimiz yazarın dünyasını yeniden ziyaret edeceğiz.

  Yine de Tolkien’in dünyasının hangi bölümünü ziyaret edeceğimize dair hala çok fazla kafa karışıklığı mevcut. Fakat siz siz olun, Güç Yüzüklerinin %100 Tolkien romanı uyarlaması olacağını beklemeyin. Bizden söylemesi.

  Türkiye’deki Shire’ı (Yüzüklerin Efendisi’nde Hobbit Evlerinin bulunduğu yer) ziyaret etmek için tıklayın.

  Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri Dizisi Bir Silmarillion Uyarlaması Değil

  Güç Yüzükleri hakkındaki en büyük yanılgılardan biri, dizinin Silmarillion’un bir uyarlaması olduğudur. Fakat, hayır değil. Güç Yüzükleri’nin, Tolkien’in yazdığı bir kitaba dayanmadığını söylemiştik. Öncelikle Amazon, Silmarillion’un tamamı için haklara sahip değil. Fakat durum böyle olmasa bile, dizinin o hikayenin bir uyarlaması olmadığını zaten biliyoruz. 

  Aslında, Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi (üçlemenin tamamı) dışında, Tolkien’in tüm eserleri onun ölümünden sonra yayınlandı.  Dolayısıyla Yüzüklerin Efendisi dizisini de bu bilgiler ışığında değerlendirmeliyiz.

  Peki Güç Yüzükleri Hangi Eserden Uyarlandı?

  Özetlemek gerekirse, Güç Yüzükleri, Tolkien’in yazdığı herhangi bir kitaba dayanmıyor. Tolkien, İkinci Çağ hakkında hiçbir zaman kitap yazmadı. Yüzüklerin Efendisi dizisinin geçtiği çağ ise İkinci Çağ’dır. Tolkien bu zaman dilimindeki olaylar hakkında bazı bilgiler yazmış. Fakat bunlar da kendi tarafından değil, ölümü sonrasında oğlu tarafından yayınlanmış.

  yuzuklerin-efendisi-guc-yuzukleri-16.jpg

  Eninde sonunda Güç Yüzükleri, İkinci Çağ’ın hikayesi ya da belki de sadece sonu olacak. Dizi Tolkien’in karakterlerinden ve eserlerinden esinlenmiştir ve onlara dayanmaktadır. Ancak herhangi bir eserin doğrudan uyarlaması değildir. Dizinin yazarları, Tolkien’in eserlerinde bıraktığı hikaye boşluklarını umuyoruz ki ustalıkla ve özgün bir tarzla dolduracaklar. 

  Yazarlar demişken, gelin dilerseniz yapımın yazarlarını yakından tanıyalım.

  Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri Yazarları

  Yüzüklerin Efendisi dizisinin yazar ve yönetmenleri, J.D. Payne ve Patrick McKay ikilisi. Fakat serinin hayran kitlesi olarak elbette ki bizi Orta Dünya’ya geri götürecek bu kişilerin kim olduğunu daha yakından tanımak istiyoruz.

  Gelin dilerseniz, Yüzüklerin Efendisi evreninin yaratıcısı J.R.R Tolkien ve Yüzüklerin Efendisi dizisinin yazar ve yönetmenleri, J.D. Payne ve Patrick McKay kimdir detaylı inceleyelim.

  J.R.R Tolkien Kimdir?

  yuzuklerin-efendisi-guc-yuzukleri-17

  John Ronald Reuel Tolkien, 3 Ocak 1892’de Güney Afrika’da doğdu. O dönemde Güney Afrika İngiltere’nin sömürgesiydi. Yazar, şair, filolog ve profesör olan Tolkien, Hobbit, Yüzüklerin Efendisi ve Silmarillion gibi fantastik kurgu eserlerinin yazarıdır. Babası 1896’da vefat ettikten sonra yazar, ailesiyle Birmingham’ın Sarehole kasabasına taşındı. Sarehole, Tolkien’in üzerinde derin bir etki bıraktı. Hatta yazarın, Hobbit diyarının kurgulamasını da buradan ilhamla yaptığını biliyoruz.

  Tolkien lisedeyken dillere karşı büyük yatkınlığının olduğu ortaya çıktı. Yazar yine bu dönemde kendine ait bir dil tasarlamaya başladı. Böylelikle, Elf dillerinin temelleri de atılmış oldu. Daha sonra I. Dünya Savaşı’nın başlamasıyla Tolkien de orduya katıldı. Yazar iki yakın dostunu bu savaşta kaybetti. Ayrıca çok yakınında patlayan bir bomba yüzünden İngiltere’ye geri dönmek zorunda kaldı. Fakat I. Dünya Savaşı, Tolkien üzerinde büyük etki bırakmıştı. 

  Savaş bittiğinde Oxford English Dictionary’de iş bulan Tolkien, savaş sonrası hayatının büyük bir kısmını Oxford’da geçirdi.1945 yılında Oxford’da profesör oldu. Bu zamana kadar hayal dünyasının muhteşem ürünü olan Orta Dünya’yı oluşturmaya devam etti. Bir çeviri olan ilk kitabı Sir Gawain and The Green Knight’ı, 1937’de ise Hobbit’i yayımladı. Bahsettiğimiz Orta Dünya evreni, biz okuyucularla ilk kez Yüzüklerin Efendisi serisinin başlangıcı Hobbit’te buluştu. Ardından Tolkien, Yüzüklerin Efendisi serisi için çalışmalara koyuldu.

  R. R. Tolkien, Eski ve Orta dönem İngilizcesi konusunda uzmanlaştı ve kendisi İngiliz dilinin önemli bir bilginiydi. 29 Kasım 1971’de karısı Edith’i kaybeden Tolkien, bunun üzerine yalnızca iki yıl daha hayatta kaldı. Yazar 2 Eylül 1973’te 81 yaşında iken İngiltere’nin Bournemouth şehrinde hayata gözlerini yumdu.

  Patrick McKay ve John D. Payne kimdir?

  yuzuklerin-efendisi-guc-yuzukleri-18-1.jpg

  Amerikalı senarist Patrick McKay, Amazon Prime Video yapımı Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisinin ilk sezonunda, showrunner (dizi sorumlusu) olarak yer alıyor. Patrick McKay’e uzun zamandır yakın arkadaşı olan John D. Payne de eşlik edecek. John D. Payne ise 1980’lerde doğan Amerikalı bir senarist. 

  Diğer yandan McKay ve Payne, Star Trek: Beyond (2016) filminin geçici senaryo yazarlarıydı. Ayrıca ikili yine bu tarihten beri Disney’in Jungle Cruise’u için de yazdılar. Patrick McKay ve John D. Payne yaklaşık 25 yıldır birlikte yazıyorlar. İkilinin tanışıklığı lise münazarasına dayanıyor ve birlikte 15 adet senaryo yazmışlar.

  Patrick McKay’in senaryo yazdığı şirketlerin arasında ise Sony, Warner Bros, Legendary, 20th Century Fox, Legendary ve Paramount Pictures yer alıyor. Ayrıca ikili günümüzde Matthew Vaughn tarafından yönetilen Flash Gordon filminin yeniden uyarlanması üzerinde de çalışıyorlar.

  Son olarak ikili verdikleri bir röportajda “Kendimizi Shire’dan yola çıkan Frodo gibi hissediyoruz. Üzerimizde büyük bir sorumluluk var. Bu yolculuk bizim için bir ömür boyu sürecek bir maceranın başlangıcıdır. J.R.R. Tolkien’in yarattığı zengin dünya, görkem, cesaret, bilgelik ve karmaşıklıkla dolu.” dedi. Dolayısıyla Patrick McKay ve John D. Payne, Mordor’u takip edecekler mi bunu hep birlikte göreceğiz.

  Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri Nerede Çekildi?

  Amazon, Yüzüklerin Efendisi’nin televizyon haklarını Kasım 2017’de 250 milyon dolar karşılığında satın aldı. Ayrıca şirket, en az 1 milyar dolar değerinde olan beş sezonluk bir yapım taahhüdü verdi. 

  yuzuklerin-efendisi-guc-yuzukleri-19.jpg

  Bu detay Güç Yüzükleri’ni, şimdiye kadar çekilen en pahalı televizyon dizisi yapıyor. Payne ve McKay ise dizi için çalışmalara Temmuz 2018’de başladı. 

  Birinci sezonun ilk sekiz bölümünün çekimi, Yüzüklerin Efendisi filmlerinin de çekildiği Yeni Zelanda’da ve Şubat 2020’den Ağustos 2021’e kadar gerçekleşti. Bu süre zarfında COVID-19 salgını nedeniyle birkaç ay çekimlere ara verildi. Ağustos 2021’de Amazon, gelecek sezonlar için çekimlerin Birleşik Krallık’ta gerçekleşeceğini duyurmuştu. Ayrıca ikinci sezonun çekimleri ise Ekim 2022’de başlayacak.

  Lord of the Rings serisinin ve Güç Yüzükleri dizisinin çekildiği yerleri ziyaret etmek isterseniz Yolcu360, dünyanın 110 ülkesinde yanınızda! Yurt içi ve yurt dışı araç kiralama seçeneklerini inceleyebilir, Orta Dünya’ya en yakın lokasyonda aracınızı teslim alabilirsiniz! 🙂

  Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri IMDb

  IMDb (Internet Movie Database) sitesi, Türkçe çevirisiyle İnternet Film Veritabanı, film, dizi, animasyon, televizyon programı ve oyuncuların bilgilerini barındırıyor. Ayrıca puanlama sistemi sayesinde bize, filmlerin izleyenler tarafından beğenilme derecelerini de gösteriyor.

  Güç yüzükleri dizisinin IMDb puanı henüz oluşmamış olsa da siteden diziyle ilgili fotoğraflara, oyuncularla yapılan röportajlara, diziyle ilgili ara sahnelere ve karakterlerle ilgili bilgilerin paylaşıldığı videolara ulaşabilirsiniz. 

  Yüzüklerin Efendisi: Güç yüzükleri IMDb linki için tıklayınız.

  Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri Fragman

  Amazon Prime Video yapımı Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri’nin ilk tam fragmanı yaklaşık 6 ay önce geldi. Bu fragman ayrıca Orta Dünya’ya yapılan muhteşem ve ilgi çekici yeni ziyaretin şimdiye kadarki en iyi görüntüsüydü. Yüzüklerin Efendisi dizisi fragmanı yayınlandıktan sonra gelen tepkilerinin karışık olduğunu söylemek yanlış olmaz. Diziyi merakla bekleyen kitleden bazıları Tolkien’in dünyasının dizide daha fazla canlandığını görmekten heyecan duyuyor. Ancak diğer yandan Tolkien’in hikayelerindeki değişiklikler (sıkıştırılmış bir zaman çizelgesi, Hobbit ataları Harfootlar için daha geniş sahneler gibi) pek çok kişinin canını sıkmış gibi görünüyor.

  Birkaç tanıtım fragmanından sonra nihayet Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri’nin ilk tam fragmanı yayınlandı. İşte yeni fragmanın bizi heyecanlandırmasının nedenlerinden sadece birkaçı.

  Ayrıca serinin yayınlanan diğer fragmanları için aşağıdaki bağlantılara tıklayabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : yolcu360.com

  Tarihin en pahalı dizisi 'Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri'ni izlemeden önce bilmeniz gerekenler...

  Tarihin en pahalı dizisi 'Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri'ni izlemeden önce bilmeniz gerekenler...

  Güç Yüzükleri, Yüzüklerin Efendisi'nin devamı mı?

  Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisi, Yüzüklerin Efendisi serisinin devamı değil, hikâyenin öncesini anlatan bir yapımdır.

  Güç Yüzükleri, Yüzüklerin Efendisi serisinden binlerce yıl önce geçiyor. Bu, Orta Dünya'da İkinci Çağ olarak adlandırılan bir zaman dilimidir. Çünkü bu dünyadaki zaman küresel olarak etkili olaylara bölünmüştür. Sauron'un kocaman parıldayan bir gözü olduğu ve yüzüğü için avlandığı Üçüncü Çağ, bu serideki olaylardan çok uzaktır. Sauron bu seride daha çok insan şeklindedir.

  Yazı kaynağı : www.cumhuriyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap