Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ya allah ya rahman ya rahim ya hayyu ya kayyum ya kerim ya rabbelalemin ya zül celali vel ikram

  1 ziyaretçi

  ya allah ya rahman ya rahim ya hayyu ya kayyum ya kerim ya rabbelalemin ya zül celali vel ikram Ne90'dan bulabilirsiniz

  SIRLI ESMAÜL HÜSNA DUASI "Her Türlü Hayırlı Hacet-Her türlü sıkıntı için "

  SIRLI ESMAÜL HÜSNA DUASI

  November 2, 2018 at 11:43 am

  Hatice kardeşim rahat ve geniş olman için sıkıntılardan kurtulman için inşirah süresini dilinden düşürme şu dua yı bir oku.. bak nasıl iyi düşüneceksin
  Dâra Düştüm Ey Rabbim Bana bir İnşirah İnşirâh…İnşirâh…İnşirâh…Hâra düştüm,dilime kan değdi yüreğime od.Dâra düştüm Ey Rab bana bir inşirah..Ah-u efgânımı bir dinleyiver, bu gece çok karanlık…katran karası olmuş göğsümü bir açıver…Daraldım…Bir bakıver..

  “Biz senin göğsünü açıp genişletmedik mi?”(inşirah/1)

  Genişlettin ey yar! Dünyadan bunaldığım her vakit,yağmur yağmur yüreğime,damla damla gözlerime düştün.Semalarda yerim yok bilirim,arşlardan ta ki gönlüme düştün.Yaralar bedenimde yol çizerken adeta,tuz değil ,sen gönlüme tılsım sürdün.Dünya zemininde ayaklarım kayarken bir bilinmezliğe, tut n’olursun bırakma bilmediğim alemlere…Gece ve ben iki biçâre yine kapındayım.Soluklanmak istiyorum Ya Rab! Gece yeminli konuşmuyor benimle.Gece küskün bana, yalnız bıraktım onu gelirim diye.Gitmedim ona Ya Rab! Geceler bensiz geçti,seccadeler eşsiz,yıldızlar yoldaşsız kaydı.Geceye söz verdim gelirim diye,gitmedim.İhanetim var ona..Gece yeminli..Ben sana bugün yalnız geldim.Terkedilmiş sevdaların mekanından geliyorum.Yıllanmış sevgilerin koynundan.Ayrılıklardan geliyorum.Yalnızlıktan…Gönlümün tenhasından geliyorum.Gecenin günahlarımı örtmeyen mahremiyetinden geliyorum.Dünyanın arkamdan yırttığı gömleğimle.Kimsenin duymadığı ama kulağımı çınlatan aff sesleriyle geliyorum.Ademin utangaç bakışlarıyla,Nuh’un terk-i diyarıyla bir yunus affı edasıyla geliyorum.Daraldım Ya Rab! ‘kabul’ ümidinin ferahlığıyla geliyorum.Yüreğim üşüyor artık,mahşeri bir yalnızlıkla geliyorum.Aç Ya Rab n’olursun aç göğsümü tekrar bir köz değdir.İçimin vahalarından kurtar beni.İnşirah inşirah inşirah…ayet ayet genişlet beni.

  “Yükünü senden alıp atmadık mı? O senin belini büken yükü .”(inşirah/2)

  Attın ey yar! Ben bilemedim yükümün azaldığını ama sen hafiflettin beni.Dünyanın omuzlarıma yüklediği bu ağırlık, yüzümü yere düşürmeye başlamışken,bu yükü benden alarak belimi sen doğrulttun.Rükuya eğilen bir beden senin karşında yüce makama erdi.Secdeye değen baş,merhametinle sana erdi.Oysa ben bilemedim.Kirlenmiş yüreğimle,sözlerimi dünyaya aşina ettim kapıldım bu misafirhanenin işvesine.Şimdi temaşa bile edemiyorum masivayı.Aydınlanmıyor gözlerim,yeşermiyor kırık düşlerim.Yoksa Ey Rab ben,sen olan benliğimi çoktan mı tükettim…Züleyha kadar günahkarım,Yusuf kadar masum olmak isterdim oysa ama ben düştüğüm zindanda ezilecek kadar günah topladım.yüküm ağır…Tüm zerrelerim affına sığındı…Mecalsizim,hissizim,bi r o kadar da cahilim…Al yükümü Ya Rab n’olursun al belimi büken bu yükü tekrar hafiflet beni.Doğrult ki beni,yüzüm sana dönebileyim.Elimi sana açabileyim.İnşirah inşirah inşirah…ayet ayet doğrult beni.

  “Senin şânını ve ününü yüceltmedik mi?”(inşirah/4)

  Yücelttin ey yar! En şerefli varlık olarak açtım dünyaya gözlerimi.Mahlukata halife eyledin.İns-an makamında ruhuma can verdin..verdin de ben kıymetimi bilemedim.Aklımı sürgün ettim mantığın hiç uğramadığı yalancı uğraşlara.Her mevsim yağmur yağarken ruhuma,nadasa bıraktım kurak gönlümü.Her insan ektiği biçer değil mi Ya Rab! Günah ektiğim bahçelerde kara güller büyüdü,kokusuz renksiz.Işığım bir mumun aydınlandığı kadar,verdiğim bir aldığım kadar fakat ben olamadım bir senin bana biçtiğin değer kadar.biraz mağrur,biraz bizâr,biraz da kendimi şekva ile geldim.Değersizliğimi bilerek,mecruh bir hal ile geldim işte…Sen şanımı yüceltirken,ben bir o kadar acziyetimle,nasır tutmuş ayaklarımla,kör olmuş gözlerimle,karalanmış hanemle geldim.Kalbimi avcuma sıkıştırarak,rengini kimse görmesin diye saklayarak getirdim.Amansızım,dermansızım ,fermansızım.N’olurs un Ya Rab yeniden yücelt beni gönül gözümden geçir beni.Gözyaşına gark eyle beni eyle ki insan bileyim kendimi.İnşirah inşirah inrişah ayet ayet yücelt beni.

  “Yalnız Rabbine yönel.”(inşirah/8)

  Hayatın koylarından çıkıp senin limanına yöneldim Yar Rab!Sen ki sana gelmeyene dahi lütfederken,bilirim geri çevirmezsin beni kapından.Nihayetsiz acziyetimle,dünyevi arzuların kıvrımlarından,yokuşlu yollarından,ben kendimden geçerek sana geldim bu gece.’kün’ diyerek eyleyiverirsin diye bir ferman,ben ahvalimi dökerek sana geldim Ya Rab!.Benim sana anlatmaya halimi kelama ne hacet,sen beni bilirsin benim halim zaten aşikâr.Kurtar n’olursun bitsin artık bu esaret! Nefsanîyetin haysiyetini huzurda kırmaya geldim.Bakıp görmeyen gözlerimi sende açmaya,atıp yanmayan kalbimi sende yakmaya,her boşluğa sayan ama her daim seni anmayan dilimi konuşturmaya,sana muhtaçlığın şerefini başıma taç etmeye geldim.Sevdası her şeyden âlâ n’olursun aç yüreğimi ben senden bir inşirah istemeye geldim…

  İnşirah inşirah inşirah ayet ayet ferahlamaya geldim…Ne olur..Ne olur Ya Rab , ben sende kalmaya geldim.Bir inşirah ayeti kadar sana yönelmeye geldim…”

  Allahım sen her şeye kadirsin tüm kullarına selamet ver her sıkıntılı olanı darından çıkar…Bunu ancak sen yapabilirsin…

  Senin için imkansız ve zor olan bir şey yoktur..Tüm zorlukları bizim için kolaylaştır Rabbim….

  Amin Amin Amin….

  Cevapla

  Yazı kaynağı : mutlulugunsifresi.com

  SIRLI ESMAÜL HÜSNA DUASI

  SIRLI ESMAÜL HÜSNA DUASI

  Bismillahirrahmanirrahim
  1-Fatiha 3,kere
  2-Ayet-el kürsi 3,kere
  3-ihlas 3,kere
  4-Felak 3,kere
  5-Nas 3,kere
  Sırasıyla bu sureler okunur arkasından alta yazılı esmalar yazıldığı şekilde ayırmadan beraber okunur.

  100 adet hepsi bir kere sayılacak .... “Ya ALLAH Ya RAHMAN Ya RAHİM Ya HAYYU Ya KAYYUM Ya KERİM Ya RABBELALEMİN Ya ZÜL CELALİ VEL İKRAM “)

  Ya ALLAH Ya RAHMAN Ya RAHİM Ya HAYYU Ya KAYYUM Ya KERİM Ya RABBELALEMİN Ya ZÜL CELALİ VEL İKRAM bir tesbihin boncugu

  Ya ALLAH Ya RAHMAN Ya RAHİM Ya HAYYU Ya KAYYUM Ya KERİM Ya RABBELALEMİN Ya ZÜL CELALİ VEL İKRAM ikinci tesbihin boncugu

  duanızı yapın ve arkasından
  VELHAMDÜLİLLAHİ RABBİL ALEMİN EL FATİHA DEYİP SALAVAT ve 1 FATİHA okuyun.

  daha okumadım okuyan arkadaşlar yazarlarsa sevinirim

  Yazı kaynağı : www.estanbul.com

  Zül-Celali Vel İkram Ne Demek? Zül Celali Vel İkram Esması Türkçe Anlamı Ve Zikrinin Fazileti

  Zül-Celali Vel İkram Ne Demek? Zül Celali Vel İkram Esması Türkçe Anlamı Ve Zikrinin Fazileti

  Zül-Celal Vel İkram, Allah'u Teala' nın 99 güzel isimlerinden birisidir. Esma olarak adlandırılan bu güzel isimlerin zikri çok makbuldür.

  Zül-Celal Vel İkram Ne Demek?

  Zül-Celal Vel İkram; esması bize Allah'u Teala'nın ululuğunu, yüceliğini, azamet ve büyüklüğünü anlatan bir esmasıdır. Allah' u Teala kayıtsız şartsız azamet sahibidir. Allah'u Teala hiçbir karşılık beklemeksizin ihsanda bulunan ve daime verendir. İşte Zül-Celal Vel İkram esması Allah'u Teala' nın bütün bu eşsiz vasıflarını anlatır.

  Zül-Celal Vel İkram Esma Türkçe Anlamı

  Zül-Celal Vel İkram zikri yüce Allah'ın sonsuz ihsan sahibi olduğunu, dilediği kullarına yücelik ve azamet verdiğini azamet sahibi tek kudret ve güç olduğunu anlatır.

  Zül-Celal Vel İkram Zikrinin Fazileti ve Faydaları

  Zül-Celal Vel İkram zikrinin zikir sayısı 1100 ya da 1098dir. Bu esmanın zikir günü ise pazar günüdür. Zikir saati ise pazar günü güneş saatidir. Perşembe günü de gece okumalarında tam gece yarısıdır. Zül-Celal Vel İkram Zikrinin Faziletlerine gelince;

  Bir arzu ve dileğinin gerçekleşmesi için kişi secdeye giderek ve secdede 21 kez "Ya Zül Celal Vel İkram" zikrini her gün devam ederek okursa inşallah dileğine nail olur.

  Zül-Celal Vel İkram zikri kısmet açılması için, herkes tarafından sevilmek için, meslekte ilerlemek için, geçim sıkıntısı çekmemek için okunacak bir esmadır.

  Zül-Celal Vel İkram esmasını bir kağıda yazarak cüzdanına ya da kıymetli eşyalarının arasına koyarsa Allah'ın izniyle eşyası kaybolmaktan ve çalınmaktan korunmuş olur.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap