Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  yeni yüzyıl üniversitesi hukuk fakültesi ücretleri

  1 ziyaretçi

  yeni yüzyıl üniversitesi hukuk fakültesi ücretleri Ne90'dan bulabilirsiniz

  Hukuk Fakültesi (Tam Burslu) - İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi - Tercih Robotu

  Hukuk Fakültesi (Tam Burslu) - İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi - Tercih Robotu

  21: Zorunlu hazırlık sınıfı dahil (İsteğe bağlı hazırlık sınıfları hariç) olmak üzere verilecek olan burslarda, Burslu: öğrenim ücretinin tamamını; %50 İndirimli: öğrenim ücretinin yarısını ve %25 İndirimli: öğrenim ücretinin dörtte birini kapsamakta olup, öğrenciler öğrenim ücretinin geri kalan kısmını ödeyeceklerdir. Burslu/İndirimli programlarda burslar/indirimler, hazırlık sınıfında bir yıl ve programın normal öğretim süresi kadar (öğrenimine ve derslere devam etmesi şartıyla) devam ederek bu sürenin sonuna kadar kesilmez. Burslu/İndirimli programlarda burslar/indirimler karşılıksız olup öğrencinin öğrenimine devam etmeyerek programdan ayrılması durumunda ayrılan öğrencilerden bursluluk/indirim oranına göre ayrıca öğrenim ücreti istenemez. İlgili yükseköğretim kurumu tarafından bu süreden daha fazla burslu/indirimli öğrenim görme imkanı verilebilir. Yükseköğretim kurumları, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde yükseköğretim kurumunun kendi mevzuatı doğrultusunda sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilir; Üniversite, bu durumda olanların sadece ücretli veya diğer indirimli programlara kayıtlarını yapma hakkını saklı tutar.

  64: Yükseköğretim kurumu Mütevelli Heyeti/Yönetim Kurulu tarafından verilen indirim ve imkanlar (öğrenim ücreti muafiyeti, burs, para, yurt, yemek vb.), öğrenim ücretini ödeme koşulları, taksitli veya peşin ödeme imkanları, diğer ücretler, sonraki yıllarda ücretlerde yapılacak artışlar, burslu programlara ilişkin ayrıca verilecek burs süreleri ile eğitim öğretime ilişkin diğer hususlar, ilgili yükseköğretim kurumunun internet sayfasından öğrencilere duyurulacaktır. Ücretler, ödeme yöntemleri, öğrenim ücretindeki olası artışlar her yıl, kayıtlı öğrenciler için de TEFE-TÜFE oranları da dikkate alınarak Mütevelli Heyetinin/Yönetim Kurulunun uygun göreceği oranda yeniden belirlenebilir. Bazı yükseköğretim kurumları, kendi öğrencisi veya başka üniversitenin öğrencisi olup ayrılanların veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler ile bir yükseköğretim programından mezun olanların, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde yükseköğretim kurumunun kendi mevzuatı doğrultusunda sadece ücretli veya diğer indirimli statülerde kayıt yapabilmesine izin verebilir; Üniversite, bu durumda olanların sadece ücretli veya diğer indirimli programlara kayıtlarını yapma hakkını saklı tutar. Bu durumda olanların tercihlerini yapmadan önce ilgili üniversiteden ayrıntılı bilgi almaları gerekmektedir. Adayların tercihlerini yapmadan önce üniversitelerin internet sayfasındaki bilgileri dikkatlice inceleyerek tercihlerini yapmaları gerekmektedir.

  108: İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesinde eğitim-öğretim ücretlidir. 2022-2023 eğitim öğretim yılında öğretim ücretleri: İngilizce Hazırlık Programı için 34.743,00 TL; Eczacılık Fakültesi 99.075,00 TL; Tıp Fakültesi 111.112,00 TL; Diş Hekimliği Fakültesi 120.371,00 TL; Fen Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü, İngilizce Mütercim Tercümanlık Bölümü 46.512,00, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü 42.467,00TL, Psikoloji Bölümü 59.977,00TL, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü 46.423,00 TL; Hukuk Fakültesi; 55.556,00 TL; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü 42.370,00 TL, İşletme Bölümü 38.850,00 TL; İletişim Fakültesi 42.370,00 TL; Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü 38.559,00 TL, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü 51.489,00 TL, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü 54.841,00 TL, Mimarlık Bölümü 46.337,00 TL; Güzel Sanatlar Fakültesi 49.043,00 TL; Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü 50.623,00 TL, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü 52.512,00 TL, İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü 31.014,00 TL, Hemşirelik Bölümü 51.605,00 TL, Sağlık Yönetimi Bölümü 33.834,00 TL; Meslek Yüksekokulu Adalet Programı 31.986,00 TL, Meslek Yüksekokulu diğer programları 30.600,00TL; Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Ağız ve Diş Sağlığı, Ameliyathane Hizmetleri, Ameliyathane Hizmetleri (İÖ), Çocuk Gelişimi, Eczane Hizmetleri, Odyometri, Optisyenlik, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (İÖ), Tıbbi Laboratuvar Teknikleri 34.454,00 TL, Anestezi, Anestezi (İÖ) 34.471,00, İlk ve Acil Yardım, İlk ve Acil Yardım (İÖ) 45.821,00 TL, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik 32.968,00 TL, Yaşlı Bakımı 25.453,00 TL. Öğrenim ücreti her yıl Mütevelli Heyet tarafından fiyat ve maliyet artışları dikkate alınarak Haziran ayında açıklanan TÜFE oranından daha yüksek olmamak üzere yeniden belirlenebilir. Belirtilen ücretlere yürürlükte olan KDV ilave edilecektir. Ödemede öğrenciye sağlanan kolaylıklar ile ilgili ayrıntılı bilgi, Üniversitemizin www.yeniyuzyil.edu.tr web sayfasında görülebilir.

  162: Hukuk programlarına; programın, yerleştirme puan türünde başarı sırası 125 bininci sırada olan adayın yerleştirme puanının altında yerleştirme puanına sahip adaylar yerleştirilmeyecektir. Bu şartı sağlamayan adaylar ilgili programı tercih edemeyeceklerdir. Bu şartı sağlayamayan adayların, tercih yapmış olsalar bile ilgili tercihleri yerleştirme işlemine alınmayacaktır (Okul birincisi kontenjanları dâhil.).

  Yazı kaynağı : www.tercihrobotu.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap