Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  yurtdışından gelen telefonu kaydettirme

  1 ziyaretçi

  yurtdışından gelen telefonu kaydettirme Ne90'dan bulabilirsiniz

  Merkezi Cihaz Kayıt Sistemi

  Merkezi Cihaz Kayıt Sistemi

  T.C. kimlik numarası ve yabancı kimlik numarası bulunan, e-Devlet şifresi alabilen kişilerin tek kayıt mercii olan e-Devlet kapısı https://www.turkiye.gov.tr/btk-imei-kaydet üzerinden sisteme giriş yaparak gerekli bilgileri doldurmak suretiyle kayıt işlemini gerçekleştirmesi gerekmektedir.

  E-devlet kapısın üzerinden işlemde bulunmasına izin verilmeyen kişiler (diplomatik belge sahipleri) aşağıda belirtilen işletmecilerin Abone Kayıt Merkezlerine başvurur.

  www.avea.com.tr

  www.turkcell.com.tr

  www.vodafone.com.tr 

  Yazı kaynağı : tuketici.btk.gov.tr

  Yurtdışı telefon IMEI kaydı nasıl yapılır? | DonanımHaber

  Yurtdışı telefon IMEI kaydı nasıl yapılır? | DonanımHaber

  Telefon fiyatlarının artmasıyla, yurtdışından telefon getirmek cazip hale geldi. IMEI kaydı olarak da geçen, yurtdışı telefon kayıt nasıl yapılır? 2023 IMEI kayıt ücreti ve tüm merak edilenler burada.

  Yurtdışı telefon kayıt nasıl yapılır? 2022 Eylül ayı itibarıyla geçici IMEI uzatma hizmetinin sonlandırılmasıyla birlikte tekrar sorulmaya başladı. Yurtdışından en çok getirilen telefon olduğundan iPhone üzerinden konuşalım. iPhone 14 Türkiye fiyatı 31.000 TL’ye başlıyor. Amerika, Japonya, Bulgaristan, Gürcistan, Almanya, İtalya, iPhone 14’ü Türkiye dışında hangi ülkeden alırsanız alın çok daha ucuza denk geliyor. Yurtdışından iPhone getirmek daha ucuza olsa da “yurtdışı telefon kayıt harcı” adı altında bir bedeli var; IMEI kayıt ücreti. Peki, yurtdışı telefon getirmek istediniz, kayıt için hangi adımları izlemeniz gerekiyor? Bu rehber yazıda IMEI kaydı, pasaporta telefon işletme nasıl yapılır başta olmak üzere merak edilen soruları yanıtlıyoruz.

  Yazı kaynağı : www.donanimhaber.com

  YURT DIŞI TELEFON KAYIT ÜCRETİ 2022: Pasaport kaydı ve yurt dışı telefon açtırma ücreti ne kadar?

  YURT DIŞI TELEFON KAYIT ÜCRETİ 2022: Pasaport kaydı ve yurt dışı telefon açtırma ücreti ne kadar?

  BTK'nın açıkladığı bilgiler doğrultusunda yurtdışından getirilen telefonlar 120 gün kayıt yaptırmadan kullanılabilmektedir. Cihaz 120 gün içinde pasaport aracılığıyla kayıt edilmemesi durumunda iletişime kapatılmaktadır. Telefonun İMEİ numarası aracılığıyla yapılan pasaport kaydı, yurt dışı telefon kayıt ücretinin harç olarak yatırılmasının akabinde sağlanabilmektedir. 

  YURT DIŞI TELEFON KAYIT ÜCRETİ NE KADAR?

  Telefon kaydı için 2732 TL harç ücreti ve 117 TL Özel İletişim Vergisi (ÖİV) yatırılmalıdır. Yurt dışından getirilen telefonun kayıt ücreti, 2022 yılında toplam 2849 TL'ye mal olmaktadır. 

  YURT DIŞI TELEFON PASAPORT KAYDI NASIL YAPILIR?

  yurt dışı telefon kaydı öncesinde E-Devlet üzerinden cihazın kayda elverişli olup olmadığı sorgulanmalıdır. 

  E-devlet sisteminden kayıt hakkının sorgulanması (https://www.turkiye.gov.tr/btk-imei-kayit-hakki-sorgulama) harç ücretinin yatırılması (2022 yılı için 2732 TL) ve kayıt işlemlerinin tamamlaması gerekmektedir.

  T.C. kimlik numarası ve yabancı kimlik numarası bulunan, e-Devlet şifresi alabilen kişilerin tek kayıt mercii olan e-Devlet kapısı https://www.turkiye.gov.tr/btk-imei-kaydet üzerinden sisteme giriş yaparak gerekli bilgileri doldurmak suretiyle kayıt işlemini gerçekleştirmesi gerekmektedir.

  HARÇ YATIRDIKTAN SONRA İŞLEMLERE DEVAM EDİLMESİ GEREKİYOR

  E-devlet kapısından kayıt işleminin son aşamasına kadar tamamlanması gerekmektedir. E-devlet kapısından kayıt yapılmasına izin verilmeyen kişiler (diplomatik belge sahipleri) ise abone kayıt merkezlerinden kayıt işlemini yaptırması gerekmektedir. Harç ödemesi kayıt sırasında sisteme entegre bankalar ya da vergi dairesi aracılığıyla yapıldı ise e-Devlet kayıt sayfasına geri dönülerek kayıt işleminin onaylanması ve sekiz rakamdan oluşan başvuru takip numarasının alınması gerekmektedir.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap