Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ziraat bankası gübre mazot desteği sorgulama

  1 ziyaretçi

  ziraat bankası gübre mazot desteği sorgulama Ne90'dan bulabilirsiniz

  Üretici Destek Bilgileri Sorgulama

  Duyurular | Ziraat'ten Duyurular | Bankamız | Ziraat Bankası

  HUBUBATTA 2022 ÜRETİM YILINA İLİŞKİN MAZOT VE GÜBRE DESTEKLERİ ERKEN ÖDENECEK

  Hububatta 2022 üretim yılına ilişkin mazot ve gübre desteği bu yıldan itibaren ödenebilecek.

  Hububatta 2022 Üretim Yılı Mazot ve Gübre Desteklerinin 2022 Yılında Ödenebilmesine ve Bu Ödemelere İlişkin Finansman Maliyetlerinin Karşılanmasına İlişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

  Kararla hububatta (buğday, arpa, çavdar, yulaf, tritikale ve çeltik) 2022 üretim yılı tarımsal desteklerinden mazot ve gübre desteğinin 2022 yılından itibaren ödenebilmesine ilişkin usul ve esaslar belirlendi.

  Bu kapsamdaki tarımsal destek tutarları, bu tutarları hak etmiş üreticilerin talep etmesi halinde Ziraat Bankası tarafından destek amacına uygun şekilde kullanılmak şartıyla 31 Mart 2023 vadeli kredi kullandırılmak suretiyle verilebilecek.

  Destek ödemesinin bankaca kredi kullandırılarak üreticilere yapılması halinde, kredilerin vade tarihine kadar oluşacak faiz tutarı, gelir kaybı ödemeleri kapsamında Hazine ve Maliye Bakanlığınca, anapara ödemeleri ise Tarım ve Orman Bakanlığınca tarımsal üreticiler adına bankaya yatırılacak.

  Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından, üreticilerin hak edişlerine yönelik listeler bu yıl, destekleme ödeme takvimi ise 2023 yılında bankaya iletilecek.

  Kredinin kullandırılması, hak edişin tespitine ve üreticinin bankaya başvurmasına bağlı olacak. Bu karar kapsamında kredi tahsis edilecek üreticilerin kredi tahsis kriterlerinin belirlenmesi, borçlandırma, kullandırma, takip ve tahsil gibi işlemleri bankanın kendi usul ve mevzuat esasları dahilinde yürütülecek.

  Merkezi yönetim bütçe imkanları çerçevesinde krediler vadesinden önce kapatılabilecek.

  Banka tarafından karar kapsamında kullandırılan krediler nedeniyle oluşan gelir kaybı tutarları, kredilerin faiz tahakkuk tarihinde-erken kapatma olması durumunda kredinin kapatıldığı tarihte, banka tarafından uygulanan cari faiz oranları esas alınarak hesaplanacak. Bu kapsamda kredi kullanan tarımsal üreticiler adına Hazine ve Maliye Bakanlığınca yapılan gelir kaybı ödemeleri, Bakanlık bütçesinin ilgili tertibine tefrik olunan ödenekten karşılanacak.

  ÇİFTÇİLER FAİZ, KOMİSYON VE BSMV ÖDEMEYECEK

  Kredinin vadesinden önce kapatılması durumunda kalan vadeye yönelik olarak bankaya ilave herhangi bir ödeme yapılmayacak.

  Erken yapılan ödemelerden kaynaklanan faiz tutarı gelir kaybı ödemeleri kapsamında Hazine ve Maliye Bakanlığınca, komisyon ve BSMV giderleri ise Tarım ve Orman Bakanlığı 2023 yılı bütçesinden ödenecek.

  Bu kapsamda çiftçiler tarafından faiz, BSMV, komisyon vb. adlarda herhangi bir ödeme yapılmayacak.

  Gelir kaybı ödemeleri, bankanın, bu karar kapsamında kullandırılan kredilere ilişkin vade sonuna-erken kapatma tarihine kadar hesaplanan ve ilgili dönem sonunda kendi kayıtlarına göre kesinleşmiş gelir kaybı tutarlarını Hazine ve Maliye Bakanlığınca bildirilen formatta iletmelerini takiben gerçekleştirilecek. Bu karar kapsamındaki tarımsal destek ödemelerinin tamamlandığı tarihe kadar kullanılmayan krediler için bankaya ödeme yapılmayacak.

  Böylece buğday, arpa, çavdar, yulaf, tritikale ve çeltik üreticilerimizin mazot ve gübre desteğinden yaklaşık 6 ay önce yararlanması mümkün olacak.

  Karar, 20 Ekim 2022'den geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi.

  Çiftçilerin, Ziraat Bankası internet bankacılığı/mobil uygulama üzerinden online ya da ilgili şubeye şahsen başvuruda bulunarak tanımlama yaptırması gerekiyor.


  Yazı kaynağı : www.tarimorman.gov.tr

  Çiftçiye beklenen haber geldi! 2022 mazot ve gübre desteği yattı mı? Mazot gübre desteği sorgulama!

  Çiftçiye beklenen haber geldi! 2022 mazot ve gübre desteği yattı mı? Mazot gübre desteği sorgulama!

  Mazot ve gübre destek ödemelerinin yapılacağı Ziraat Bankası hesapları, çiftçiler tarafından sık sık kontrol ediliyor.

  Bu destek ödemeleri, çiftçilerin en çok beklediği destek ödemeleri arasında yer alıyor. Mazot ve gübre, üretimin devamının sağlanması için büyük bir ölücüde katkı sağlıyor.

  Çiftçi kayıt sisteminde yer alan çiftçilerin destek ödemeleri ise 6 ay öne çekildi. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, mazot ve gübre desteği ödemeleri hakkında yeni açıklamalar yaptı.

  Çiftçiler ise bu ödemelerin ne zaman yapılacağı konusunda araştırmalar yapmaya başladı. Peki 2022 mazot ve gübre desteği ödemeleri yapıldı mı? Nasıl sorgulanır? İşte detaylar…

  Çiftçiye destek ödemeleri 4 Kasım itibariyle hesaplara yatırılmaya başlandı. Bakan Kirişci, Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada, "513 milyon 491 bin TL'lik tarımsal destekleme ödemelerini bugün çiftçilerimizin hesaplarına aktarıyoruz. Hayırlı ve bereketli olsun" demişti.

  Çiftçi Kayıt Sistemi'ne kayıtlı olan vatandaşlar e-Devlet üzerinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleriyle 2022 Çiftçi Destek Ödemesi sorgulaması yapabilir. Tarımsal destek ödemeleri e devlet şifresi ve T.C kimlik numarası bilgileri ile sorgulanabiliyor.

  Tarımsal destek ödemeleri

  TMO Alım Prim Desteği: 459 milyon 300 bin 761 TL.

  Kırsal Kalkınma Yatırımları Desteği: 16 milyon 630 bin 300 TL.

  Bireysel Sulama Hibe Destekleri: 34 milyon 470 bin 799 TL.

  Sertifikalı Tohum Üretim Desteği: 2 milyon 596 bin 140 TL.

  Uzman Eller Proje Desteği: 493 bin TL.

  Çiftçiye beklenen haber geldi! 2022 mazot ve gübre desteği yattı mı? Mazot gübre desteği sorgulama! #1

  Yazı kaynağı : www.ensonhaber.com

  Ziraat Bankası mazot ve gübre desteği sorgulama ekranı! Eylül ayı Mazot ve gübre desteği ne zaman yatacak 2022? T.C kimlik numarasının son hanesi 0-2-4-6-8 olanlar...

  Ziraat Bankası mazot ve gübre desteği sorgulama ekranı! Eylül ayı Mazot ve gübre desteği ne zaman yatacak 2022? T.C kimlik numarasının son hanesi 0-2-4-6-8 olanlar...

  Gündemde en fazla merak edilen ve araştırılanlar arasında 2022 mazot gübre desteğinin ne zaman ödeneceği yer alıyor. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından tarımsal hayatı desteklemek adına çiftçilere verdiği bu destek ile ilgili bilgiler öğrenilmek isteniyor. Peki T.C. kimlik numarası son hanesi 0, 2, 4, 6 olanlar ödemelerini ne zaman alacak? Ziraat Bankası ödeme takvimi belli oldu mu? Mazot gübre desteği ne kadar 2022 oldu? İşte tüm detaylar...

  Yazı kaynağı : www.takvim.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap