Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ziraat bankası toki başvuru ödemesi nasıl yapılır

  1 ziyaretçi

  ziraat bankası toki başvuru ödemesi nasıl yapılır Ne90'dan bulabilirsiniz

  TOKİ Konut ve İş Yeri Satışları

  TOKİ Konut/İşyeri Başvuruları Artık e-Devlet'te

  TOKİ Konut/İşyeri Başvuruları Artık e-Devlet'te

  TOKİ 100 Bin Sosyal Konut Projesi başvurularına ilişkin detaylı bilgilere https://i.toki.gov.tr/100BinKonut/ adresinden ulaşabilirsiniz.

  Projeler kapsamında, 2+1 tipi ile 3+1 tipi konutların vatandaşlarca yapılacak başvuruları e-devlet platformu veya Şubelerimizce alınmaktadır. Başvuru sahipleri Başvuru ve Satın Alma Taahhütnamesini 2 nüsha halinde doldurarak ve aşağıda yer alan belgelerle birlikte 3 kategoride (Normal Vatandaşlarımız, Engelli Vatandaşlarımız ve Şehit Ailelerimiz) 16 Aralık 2019 – 15 Ocak 2020 tarihleri arasında e-devlet platformu veya Şubelerimize başvuracaklardır.

  Başvuru işlemleri sırasında;

  Başvuru aşamasında geçerli kimlik belgesi ile;

  ibrazı talep edilecektir. Bu belgeler ile birlikte diğer belgeler de (gelir, ikamet, vb.) sözleşme imzalama aşamasında talep edilecektir.

  Yazı kaynağı : www.ziraatbank.com.tr

  Ziraat Bankası, Halk Bankası TOKİ başvurusu e-Devlet 2022... TOKİ başvuruları nereye, nasıl yapılacak?

  Ziraat Bankası, Halk Bankası TOKİ başvurusu e-Devlet 2022... TOKİ başvuruları nereye, nasıl yapılacak?

  Ziraat Bankası, Halk Bankası TOKİ başvurusu e-Devlet 2022... TOKİ başvuruları nereye, nasıl yapılacak?

  Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi olan TOKİ sosyal konut projesiyle ilgili merak edilen tüm detaylar Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Detayları açıklanan dev konut, arsa ve işyeri kampanyasında başvurular 14 Eylül'de başladı. Başvuru süresi ekim ayı sonuna kadar sürecek. Vatandaşlar e-Devlet veya Ziraat Bankası, Halkbank şubelerinden başvuru yapabilecek. Konut/arsa için 500 TL, işyeri için 2 bin TL başvuru bedeli ödenecek. İşte Ziraat Bankası, Halk Bankası TOKİ başvurusu 2022...

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, milyonlarca kişiyi ilgilendiren ‘İlk Evim İlk İş Yerim’ isimli Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinin detaylarını açıkladı. Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen, Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Sosyal Konut Projesi Tanıtım Töreni’nde yaptığı konuşmada şu detaylara yer verdi;

  Bu devasa sosyal konut projemizin ilk etabını oluşturan 250 bin konutu 2 yılda bitirerek hak sahiplerinin kullanımına sunmayı planlıyoruz. Projemizin bu ilk etabı dahi cumhuriyet tarihimizin en büyük sosyal konut atılımıdır. 50 binini İstanbul'da, 18 binini Ankara'da 12 bin 500'ünü İzmir'de 8 bin 650'sini Bursa'da, 7 bin 500'ünü Konya'da inşa edeceğiz. Diğer illerimizde de değişen sayılarda konut sayısı paylaşacağız. Şehit yakınları ve gazilere 12 bin 500 konut, engelli vatandaşlarımıza 12 bin 500 konut, emekli vatandaşlarımıza ise 50 bin konut kontenjan ayırıyoruz. Gençlerimiz için de bir kontenjan oluşturduk. 50 binini de gençlerimize tahsis ettik.

  Vatandaşlarımız toplamda 608 bin lira fiyata sahip 2+1 konutlarımıza aylık 2 bin 280 liradan başlayan taksitlerle ve 240 ay vadeyle sahip olabilecektir. Aynı şekilde toplamda 850 bin lira fiyata sahip 3+1 konutların ödemesi 3 bin 187 liradan başlayan taksitlerle 240 ay vadeyle yapılabilecektir.  İstanbul'da hane geliri 18 bin liranın, diğer illerde 16 bin liranın altında olan herkes başvurabilecektir. Bu projeleri ticari kazanç kaynağı haline getirmek isteyenlere de fırsat vermeyeceğiz. Devleti kandırarak hak etmediği halde TOKİ'den ev almaya çalışanların evlerini kaybedeceği denetim mekanizması kuracağız. 

  TOKİ ÖDEMELERİ SABİT Mİ OLACAK?

  Hak sahiplerine konutlar; %10 peşinat ve 240 ay vade ile satılacaktır. Hak sahiplerinin konutlarına ait kalan borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı dikkate alınarak idarece tespit edilen oranda artırılacaktır. İlk dönemsel artış sözleşme tarihine göre İdarece belirlenecektir. Taksit ödemeleri, sözleşme tarihini takip eden ay itibariyle başlatılacaktır.

  TOKİ SOSYAL KONUT PROJESİ TÜM DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN!

  ZİRAAT BANKASI, HALKBANK TOKİ BAŞVURUSU

  BANKADAN YAPILACAK BAŞVURU İŞLEMLERİ :

  Başvuruların kabul edileceği yer: Projesine göre T. C. Ziraat Bankası A.Ş./T. Halk Bankası A.Ş.'nin Proje ilindeki yetkili şubeleri (Projelerin Bankası ekli listede belirtilmiştir.)

  Başvuru sahipleri;

  • Nüfus Cüzdanı ile birlikte; Projenin bulunduğu ildeki yetkili Banka Şubelerinde "Başvuru ve Satın Alma Taahhütnamesi" imzalayacaktır.

  • Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri, TOKİ ve Sosyal Güvenlik Kurumu sisteminden "Hak Sahipliği" onaylananlar, sadece yetkili banka şubelerinden başvuru yapabilecektir.

  •  Engelli vatandaşlarımız, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen kimlik kartının fotokopisi veya tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış (en az % 40 engelli olduğuna dair geçerli sağlık heyet raporuna ait "Belge" ile başvuru yapabilecektir. 18 yaşından küçük engelli çocuğu olan anne veya baba kendi adına Engelli kategorisinden başvuru yapabilecektir. (e-Devlet üzerinden başvuranlar kimlik kartı fotokopisi veya belgeyi sözleşme aşamasında ibraz edecekler.)

  • Emekli Vatandaşlar, Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan emekli kimlik belgesi veya emekli olduğunu gösteren "Belge" ile başvuru yapabilecektir. Vefat eden emeklinin emekli olmayan eşi de başvuru yapabilir. (Vefat eden emeklinin aylık maaşını alan kızları hariç) (e-Devlet üzerinden başvurulanlar sözleşme aşamasında ibraz edecekler.)

  e-DEVLET ÜZERİNDEN YAPILACAK BAŞVURU İŞLEMLERİ

  Başvuru sahibi;

  • E-devlet üzerinden, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı hizmetleri arasında yer alan "Konut İşyeri Başvuru" hizmeti ile başvuru yapabilmektedir.

  • Başvuru ekranında ve ilan metninde başvuru şartları ile ilgili bilgilendirme yer almaktadır.

  • E-Devlet üzerinden projeyi seçerek başvurunuzu yapabilirsiniz.

  • Başvuru durumunuzu E-Devlet Başvuru Listesi ekranından takip edebilirsiniz.

  • E-Devlet başvuruları 28/10/2022 tarihinde sona erecektir.

  • E-Devlet üzerinden Engelli ve Emekli kategorisinden başvuranlar için, sözleşme aşamasında engelli veya emekli olduklarına dair belge istenecektir.

  • E-devlet kanalıyla başvurularda SMS ile iletilecek başvuru sahibi adına açılmış IBAN hesabına başvuru ücretinin belirlenen süre içerisinde eft, havale, ATM vb. ile yatırılması gerekmektedir. Aksi halde mevcut başvuru iptal edilecektir.

  • Başvuru işlemlerini E-Devlet üzerinden yapan vatandaşların başvuru işlemleri yukarıda belirtilen şekilde tamamlanacak olup, ayrıca Banka şubelerinden başvuru için işlem yapmasına gerek bulunmamaktadır.

  • Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri başvuruları sadece Banka Şubelerinden alınacaktır.

  E-DEVLET TOKİ BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYIN!

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  TOKİ konut başvuru bedeli tahsilatı ne zamana kadar? Ziraat Bankası ve Halkbank TOKİ ödemesi ne zamana kadar yapılır? TOKİ başvuru sonucu E-Devlet üzerinden nasıl görüntülenir? - Ekonomi Haberleri

  TOKİ konut başvuru bedeli tahsilatı ne zamana kadar? Ziraat Bankası ve Halkbank TOKİ ödemesi ne zamana kadar yapılır? TOKİ başvuru sonucu E-Devlet üzerinden nasıl görüntülenir? - Ekonomi Haberleri

  Dar gelirli için kira öder gibi ev sahibi olmanın yolunu açan TOKİ, Sosyal Konut Projesi’nde başvuruları almaya devam ediyor. Başvuruların başladığı ilk günden bu yana yüz binlerce kişi tarafından büyük ilgi gören TOKİ kampanyasında başvuru yapanlar TOKi başvuru ücretinin ne zamana kadar yatırılacağını merak ediyor. Peki, TOKİ konut başvuru bedeli ödemesi nasıl yapılır? Ziraat Bankası ve Halkbank TOKİ ödemesi ne zamana kadar yapılır? TOKİ başvuru sonucu E-Devlet üzerinden nasıl görüntülenir? TOKİ 500 TL başvuru ödemesi ile ilgili detaylar!

  TOKİ KONUT BAŞVURU BEDELİ ÖDEMESİ NASIL YAPILIR?

  TOKİ başvurusu yapan vatandaşların başvurularının geçerli olabilmesi için kampanya için belirlenen başvuru ücretini yatırmaları gerekiyor. Gerek e-Devlet gerekse bankalardan yapılan başvuruların ardından vatandaşların telefonuna TOKİ tarafından mesaj gönderiliyor. Kişi özel kamu bankalarından açılan hesaplara para yatırılması isteniyor. 500.00 TL tutarın yatırmanız gereken son tarih TOKİ arafından vatandaşa SMS ile bildiriliyor. TOKİ tarafından kendi adınıza açılan IBAN üzerinden ödeme otomatik olarak çekiliyor.

  TOKİ tarafından gönderilen örnek mesaj şu şekilde:

  “TOKİ konut başvurunuz alınmıştır. Sizin adınıza TOKİ başvurunuza istinaden Bankamızda açılan …  IBAN numaralı hesaba 500,00 TL tutarı en geç … tarihine kadar yatırmanız gerekmektedir. Başvurunuza istinaden söz konusu tutar hesabınızdan çekilecektir. Başvurunuzun sonucunu E-Devlet üzerinden görüntüleyebilirsiniz. “

  Başvuru bedeli yatırıldıktan sonra TOKİ tarafından gönderilen mesaj ise şu şekilde:

  “TOKİ konut başvurunuzun başvuru bedeli tahsilatı tamamlanmıştır. Başvurunuzun sonucunu E-Devlet üzerinden görüntüleyebilirsiniz.”

  Yazı kaynağı : www.gazetevatan.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap